Velitelský den - Moravany

přidáno: 29. 4. 2014 23:33, autor: Tomáš Jirout   [ aktualizováno 11. 11. 2014 4:38 ]
Dne 19. dubna 2014 se na Duhovém jezeře v Moravanech od 8.00 hodin uskutečnil "Velitelský den" pro všechny jednotky sborů dobrovolných hasičů, které se nacházejí na území ORP Holice. Velitelský den pořádal Hasičský záchranný sbor Pardubického kraje, konkrétně požární stanice Holice. Cílem tohoto školení bylo procvičit postupy, které dobrovolné jednotky využijí v rámci své činnosti při mimořádné události. Na místě bylo vytvořeno celkem pět stanovišť. Jako první byl jednotkám představen spojový vůz, který je využívám v podstatě jako mobilní operační středisko (např. loni při povodních). Další stanoviště bylo věnováno plnění pytlů pískem a stavění protipovodňových hrází. Třetí zastávka řešila základy poskytování první pomoci (např. při dopravní nehodě). Na dalším stanovišti si dobrovolní hasiči procvičili činnost s požárními čerpadly, které se nejčastěji nachází ve výbavě dobrovolných jednotek. Poslední stanoviště bylo věnováno zdrojům požarní vody na místě zásahu. Jako bonus navíc proběhla ukázka výcviku s vrtulníkem, konkrétně plnění bambivaku dobrovolnými hasiči jednotek sborů dobrovolných hasičů kategorie JPO III. Celé akce se zúčastnilo celkem 16 jednotek, což je velmi slušné číslo. Více ve fotogalerii.