Retroměstečko

přidáno: 29. 9. 2014 11:45, autor: Michaela Nikolajevová   [ Aktualizováno 11. 11. 2014 4:32 uživatelem Tomáš Jirout ]
Poslední víkend v září jsme jeli s naší Avií na Retroměstečko do Pardubic, kde se konalo setkání složek hasičů, záchranářů, bezpečnosti, armádní poválečné techniky atd. Návštěvníci si mohli prohlédnout vývoj hasičské techniky od historických koněk až po nejmodernější techniku. V hasičské aréně v průběhu dne probíhaly ukázky hornoředické koňky, vyprošťování osob z havarovaného vozidla, hašení hořícího vozidla atd. Pro děti byli v areálu Retromestečka rozmístěné soutěže. My jsme pro děti vytvořili menší nauku hasičské techniky a také si mohli vyzkoušet motání hadice. Sobotní večer byl ukončen koncertem a ohňostrojem.