Závody v Komárově

přidáno: 16. 10. 2017 6:01, autor: Michaela Nikolajevová   [ aktualizováno 16. 10. 2017 6:02 ]

Na další závody jsme jeli 15. října do Komárova, kde se konalo okresní kolo závodů požární všestrannosti. Počasí bylo nádherné a závody jsme si užili. Bylo tak celkem 52 družstev. My jsem se opět zúčastnili se dvěma hlídkami. Mladší se umístili na 13. místě z 31 a starší si vybojovali krásné 4. místo z 21. Z výsledků máme velkou radost. Jen tak dál.

72 hodin

přidáno: 16. 10. 2017 5:44, autor: Michaela Nikolajevová   [ aktualizováno 16. 10. 2017 5:47 ]

14.10.2017 jsme se opět zapojili s mladými hasiči do akce 72hodin. Od 9-11h jsme se snažili uklidit další část obce Dolní Ředice. Sbírali jsme odpadky z příkopů podél silnice vedoucí od naší klubovny až po potok Lodrantka (2,5km). Z tohoto úseku jsme naplnili dvakrát plně přívěsný vozík. Odpadky jsme rovnou třídili a potom odvezli do obecního sběrného dvora. Na závěr jsme poseděli společně v klubovně. Moc děkuji všem účastníků za jejich účast. Vedoucí Míša

Závody v Sezemicích

přidáno: 16. 10. 2017 5:38, autor: Michaela Nikolajevová   [ aktualizováno 16. 10. 2017 5:39 ]

V sobotu 7. října jsme s maldými hasiči vyjeli na první závody v nové sezóně. V Sezemicích se konal tradiční braňáčk. Do závodů jsme postavili dvě pětičlenné hlídky. Mladší žáci se umístili na 17. místě a starší na 9. místě.

Plnění odborností v Ostřetíně

přidáno: 27. 2. 2017 4:13, autor: Michaela Nikolajevová   [ aktualizováno 27. 2. 2017 4:14 ]

V sobotu 25. února jsme byli s mladými hasiči plnit odbornosti v Ostřetíně. Zúčastnilo se celkem 17 dětí z 21. Každý získal novou odbornost. Odbornost kronikáře mají nově Anna Řeháková, Tereza Uhlířová, Radka Hájková, Daniela Menšíková. Preventistu si rozšířil Matěj Hendrych, Tomáš Pražan, Hana Černá, Nikola Shejbalová, Alena Slabá, Kateřina Formanová. První zkoušku na strojníka juniora získal Antonín Hendrych, Filip Pražen, Pavel Skalický, Marek Slabý, Jan Shejbal. Strojníka si rozšířili starší žáci - Hana Černá, Adam Černý a Karolína Medková.

Vánoce v hasičárně

přidáno: 24. 12. 2016 5:05, autor: Michaela Nikolajevová   [ aktualizováno 24. 12. 2016 5:07 ]

Letos jsme se naposledy sešli s mladými hasiči v klubovně, kde jsme spolu oslavili Vánoce. Jedli jsme cukroví, připravili jsme výzdobu na Štěpánskou zábavu, povečeřeli jsme a v neposlední řadě si děti rozbalily dárky. Letos jim Ježíšek nadělil hasičské kšiltovky se svým jménem. Poprvé jsme přespali v naší klubovně a nebylo to špatné. Ráno jsme pak posnídali vánočku, popřáli si krásné svátky a vypravili se domů.

72 hodin "Pomáhám, protože chci"

přidáno: 20. 10. 2016 6:37, autor: Michaela Nikolajevová   [ aktualizováno 20. 10. 2016 6:38 ]

Letos jsme se s mladými hasiči poprvé zapojili do akce 72H, což je celorepubliková dobrovolnická akce, která podněcuje mladé lidi pomáhat přírodě, svému okolí nebo druhým. Každý si může vymyslet svůj vlastní nápad jak pomoci. My jsme si vybrali projekt, kterým pomůžeme přírodě, proto jsme se rozhodli uklidit místní les. Děti se pustily do práce s velkým nasazením, což bylo vidět hned, jak rychle naplnily první pytle. Po práci jsme chvíli poseděli při teplém čaji v klubovně a za odměnu děti dostaly náramek a tetování za jejich účast. Moc děkuji mladým hasičům, že se zapojily do téhle dobrovolnické akce "Pomáhám, protože chci".

Výlet MH na hájovnu

přidáno: 26. 6. 2016 8:11, autor: Michaela Nikolajevová

V pátek 24. června jsme se všichni sešli u hasičárny a vyrazili na výlet na hájovnu k Honzovi Hýskovýmu. Po příjezdu jsme si vybalili a šli jsme si zahrát hry: hmota, na jelena, myší ocásky, počítaná. Poté jsme zahájili desetiboj, který měl ověřit naše nabyté znalosti a aktivitu. Do prázdných žaludků jsme dostali špekáčky, poté následovala volná činnost a pak jsme šli spát. Abychom dobře a rychle usnuli, tak nám Míša s Tomem zahráli na kytaru a zazpívali jsme si. Druhý den ráno jsme se nasnídali a proběhla rozcvička. Následně byly vyhlášeny výsledky desetiboje a uděleny ceny za nejlepší docházku do kroužku. Na závěr jsme si vyšli na rozhlednu Milíř, kde jsme si koupili zmrzlinu a malinovku. Posilnění jsme vystoupili na rozhlednu, ale ne všichni se dostali na horu :-)

Z kroniky Hana Černá

Závody ve Starých Jesenčanech

přidáno: 6. 6. 2016 10:50, autor: Michaela Nikolajevová   [ aktualizováno 6. 6. 2016 10:51 ]

V sobotu 4. června se konaly závody ve Starých Jesenčanech, které byly určeny jak pro děti tak dospělé. Proto jsme poprvé vyrazili na závody společně. Děti soutěžily v požárním útoku a dvojičkách a celkově se umístily na 6. místě. Chlapy s časem 21:76 získali 1. místo a krásný putovní pohár, který se ani nevejde na poličku mezi ostatní. Závody se vydařily, prostředí bylo super, a proto rozhodně musíme příští rok jet taky, aby kluci obhájili pohár a snad i děti by mohly dosáhnout prvních příček. :-)

Požár dílny 6.5.2016

přidáno: 13. 5. 2016 10:54, autor: Tomáš Pokorný   [ aktualizováno 13. 5. 2016 12:44 ]

Dne 6.5.2016 došlo k požáru dílny v naší obci.Zásahu se účastnily jednotky HZS Holice,SDH Holice,SDH Sezemice,SDH Ostřetín,SDH Dašice,SDH Dolní Ředice.Součinnost jednotek spočívala v zajištění dopravy vody,asistence při likvidaci požáru,zabezpečení a stabilizaci objektu.

Požární ochrana očima dětí

přidáno: 9. 5. 2016 10:49, autor: Michaela Nikolajevová   [ aktualizováno 9. 5. 2016 10:50 ]

Při vyhodnocení okresního kola v soutěži "PO očima dětí" se za Dolní Ředice v literární části umístily Kateřina Formanová na 2. místě a Hana Černá na 1. místě. Dosáhly také postupu do krajského kola.